V sobotu 27.2. bude mít na YouTube premiéru oficiální Lyrics Video k písni Petra Kocmana "Motorová pila". Sledovat ji můžete na kanálu Petra Kocmana, ale také na skvělém portálu Hraju Česky.

I v roce 2021 můžete poslouchat pravidelné hodinové pořady Petra Kocmana "Country je všechno, co se mi líbí", které se vysílají každé pondělí od 20:00 do 21:00 na Country rádiu. Posluchači se mohou těšit na muziku, kterou Petr vybírá ze svého vlastního archívu, který čítá několik tisíc CD. Pravidelně tak můžete slýchat úplné novinky ze scény americké country, country hitparád, ta nejzajímavější současná CD a singly, různé hudební rarity a lahůdky, ale i country třeba z ´70 ´80 nebo´90 let, také výběr toho nejlepšího z české country, novinky a drby ze světa country, ale i písničky které nejsou ryze country, ale od různých rockových, jazzových, swingových, popových, bluesových interpretů, kteří se k country hrdě hlásí. A občas také zavítá nějaký zajímavý známý host. Zkrátka, každý milovník country si určitě přijde na své :-)

Navzdory všemu, co se kolem nás v současné době děje, vám ze srdce přeji pokud možno klidné Vánoce, abyste je mohli strávit s lidmi, které máte nejraději a kteří vás naplňují štěstím, klidem a jistotou v životě. Přeji vám také krásný a úspěšný nový rok 2021 a doufám, že se v něm budeme už ve zdraví a bez různých opatření scházet třeba na mých koncertech, nebo u mých rozhlasových pořadů. Zkrátka, přeji vám vše dobré a zdravou mysl...! :-) Good Luck! PK

Petr Kocman společně s Jiřím Vondráčkem a VOKOBERE v průběhu listopadu a prosince natáčí videoklip k jejich vánoční písničce "Vánoční odpuštění". Natáčet se bude v krásném kostele svatého Jana Křtitele ve staré Hostivaři v Praze.

 

Příznivci country v Čechách se konečně dočkali své oblíbené hudby na obrazovkách České televize!

Od září běží jednou týdně na ČT Art skvělý a výpravný americký dokument z roku 2019 s názvem „Country Music“, který mapuje celou éru country od jejich úplných začátků. Vidět tak můžete unikátní současné, ale především archivní fotografie a videa, zajímavé komentáře a rozhovory s mnoha slavnými umělci, nejen ze světa country, jako třeba Kris Kristofferson, Vince Gill, Marty Stuart, Ricky Skaggs a mnoho dalších.

 Celkem Česká televize odvysílá 6. dílů, které můžete vídat každou neděli ve večerních hodinách na ČT Art. Kofboj doporučuje! :-)

Díky pandemii koronaviru se letos bohužel neuskutečnil každoroční festival Porta v Řevnicích, kam je Petr Kocman se svojí doprovodnou kapelou často zván na vystoupení a kde také již mnoho let usedá v odborné porotě. Letos se jako porotce zúčastní také, ale hlasovat se bude po internetu, takže se bude jednat o tzv. e-porotu :-) Finální koncert za účasti vítězů proběhne 17.10. v Hálkově divadle v Nymburce od 18:00. Členové poroty jsou: Petr Kocman, Voxel, Petr Bende, Pavel Žalman Lohonka, Slávek Janoušek, Míša Leicht z kapely COP, Pavlína Jíšová a Jarda Samson Lenk.

Petr Kocman společně s kapelou VOKOBERE odehráli speciální živý on-line koncert v hale firmy Pragosound na podporu těch, kteří pro nás s korona virem bojují v první linii. Koncert můžete shlédnout na www.pomahameprvnilinii.cz

Pro milovníky country mám dobrou zprávu. Internetové rádio Click & Country je nejen na Facebooku - www.facebook.com/ClickAndCountry, ale teď už i na Instagramu - www.instagram.com/clickandcountry a také byla spuštěna úplně nová verze webových stránek - www.clickandcountry.cz!!! Je to jediné rádio v Čechách, které hraje opravdovou Country Music a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu! To prostě musíte slyšet :-) 

Pro fanoušky Petra Kocmana, kteří jsou milovníky moderních technologií a muziku neposlouchají nejen z CD, či vinylu, máme dobrou zprávu. Petrova CD "Dej country štěstí" a "Best Of 1995-2015" jsou i na Spotify a iTunes. CD "Crazy Man" se tam objeví v krátké době také, stejně jako i další nahrávky, které pořídil na další desítky desek jako host třeba s kapelou Fešáci, Schovanky, Honzou Nedvědem, Zuzanou Stirskou & Gospel Time, Věrou Martinovou, Frantou Sahulou a Synové výčepu, Tomášem Linkou a dalšími. Písničky, které nahrál a nazpíval na alba společně s Honzou Vyčítalem a kapelou Greenhorns, jsou tam některé taktéž.

V sobotu 21. prosince se od 19:30 v klubu Varšava na pražských Vinohradech uskuteční vánoční koncert Petra Kocmana s Jiřím Vondráčkem s VOKOBERE a hosty! Ke společnému hraní přijala pozvání skvělá houslistka Helén, ale také vynikající pianista Filip Šašek, který s VOKOBERE jel již v roce 2016 jako host společné turné s Luckou Vondráčkovou. Těšit se můžete samozřejmě i na vánoční písničky... a také na další hosty... :-)

Obrázek aktuality

Aktuality

© 2017 Petr Kocman. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.